Prázdniny 2021

Prázdninový provoz mateřských škol

Praha 4 naplánovala letní prázdninový provoz svých mateřských škol, ve středu 27. ledna 2021 ho schválila Rada městské části Praha 4. Pokud vláda umožní jejich běžný provoz, bude v červenci i v srpnu ve vytipovaných školách bez omezení, a to i při pokračující epidemii. Pokud bude nutné zachovat kvůli pokračující epidemii ve školách skupinovou izolaci, bude v červenci zajištěn provoz všech mateřských škol, v srpnu budou uzavřeny. Vybrané školní družiny základních škol zřizovaných městskou částí budou fungovat za běžného provozu bez omezení, v případě epidemie budou všechny uzavřeny.

„Děkuji vedení a dalším pracovníkům našich škol za jejich vysoké nasazení v průběhu současného obtížného období a velmi si vážím i jejich plánovaného zapojení v období letních prázdnin,“ uvedla starostka Irena Michalcová (ANO 2011), do jejíž gesce spadá oblast školství.

Fungování mateřských škol v běžném provozu bez omezení

Od 1. července do 30. července 2021 budou rodičům a jejich dětem k dispozici Základní škola a Mateřská škola Sdružení (objekt Družstevní ochoz + pavilon Sdružení), Mateřská škola Na Chodovci a Mateřská škola Mezivrší.

Od 2. srpna do 31. srpna 2021 budou otevřeny Mateřská škola K Podjezdu a Spořilovská mateřská škola Jihozápadní.

Od 1. září 2021 bude zajištěn provoz všech mateřských škol zřizovaných městskou části Praha 4.

Fungování mateřských škol v případě nutnosti zachovat skupinovou izolaci

Od 1. července do 30. července 2021 bude zajištěn provoz všech mateřských škol, od 2. srpna do 31. srpna 2021 bude ale provoz mateřských škol bez výjimky přerušen.

Od 1. září 2021 pak budou opět fungovat všechny mateřské školy.

Další informace o prázdninovém provozu v mateřských školách a školních družinách, včetně informací o zápisu k prázdninovému provozu v Mateřských školách a školních družinách, se rodiče dozvědí ve školách svých dětí.

Plánovaný provoz mateřských škol i školních družin zohledňuje jak dlouhodobé poznatky o zájmu rodičů o umísťování dětí v průběhu prázdnin, tak i nutnost čerpání dovolených ze strany pedagogických i nepedagogických pracovníků a plánované opravy a rekonstrukce školních objektů.

Prázdninový provoz je určen pro děti, jejichž rodiče péči o ně z důvodu pracovního vytížení nutně potřebují.

Děkujeme rodičům za pochopení a spolupráci.

1. 3. Bedřich

Zítra: Anežka