vnitřní uspořádání školy

Děti jsou rozdělovány do tříd podle věku. Na tomto rozdělení je postaven celý program školy, zejména třídní vzdělávací programy. Vzdělávací nabídka tříd je přizpůsobena věku a možnostem dětí. Toto uspořádání se nám při práci s dětmi nejvíce osvědčilo a za daných podmínek (28 dětí ve třídách) umožňuje dát dětem co nejvíce. Děti mají většinou stejnou dvojici třídních učitelek po dobu tří let docházky do mateřské školy a postupně procházejí všechny třídy. Mění se jim prostředí a zařízení tříd a zároveň se rozšiřuje vzdělávací obsah a nabídka. Ve čtvrté třídě jsou děti s odkladem školní docházky a děti, docházející  čtvrtým rokem. Zařazování do tříd je ovlivňováno věkovým složením dětí daného školního roku.  Pro předškolní děti je významnou prioritou kvalitní příprava do základní školy.

charakteristika tříd

Zajíčci
Nejmladší děti, které jsou v mateřské škole první rok. Adaptace dětí na školní prostředí. Třídní učitelky :
 Bc. KRISTÝNA ŠATALOVÁ a BLANKA ABSOLONOVÁ

Žabičky
Děti přibližně ve věku čtyř let.
Třídní učitelky :
JITKA VACKOVÁ a MAGDALÉNA SEDLÁČKOVÁ

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM ŽABIČKY 2011

Ježečci
Děti ve věku pěti až šesti let tj. již skupina předškolních dětí.
Třídní učitelky : RADANA CHYLÍKOVÁ a Bc. JANA PILÍKOVÁ

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM JEŽCI 2011

Sovičky
Nejstarší děti – předškolní a děti s odkladem školní docházky.
Třídní učitelky :
EVA ŠILHAVÁ a Bc. ALENA SLÍPKOVÁ

TŘÍDNÍ VZDĚLÁVACÍ PROGRAM

Provozní doba mateřské školy je do 6,30 - 17,00 hodin. Počet dětí v jednotlivých třídách je 28.

27. 11. Xenie

Zítra: René