Co děti potřebují

Co s sebou v září do školky

Prosím všechny věci podepsané!!
Zabráníme tak ztrátám i záměnám a především také zbytečným stresům dítěte, když si své věci nedokáží poznat! Ani paní učitelky ne vždy (hlavně na začátku školního roku) poznají oblečení konkrétního dítěte.

Oblečení do školky je třeba volit takové, kterému nebude vadit případné zašpinění barvičkami, jídlem…:

• bačkory – pevná pata, ne plastové nazouváčky – BEZPEČNOST!!!
  • pyžamo, pokud děti spí
  • vhodné oblečení do třídy, bez složitého zapínání
  • starší oblečení na zahradu (sportovní obuv, kšiltovka nebo klobouček)
  • náhradní oblečení pro případ nehody (spodní prádlo, ponožky, tričko,…)
  • plyšovou hračku (pro malé děti) na spaní. Nemusí být, podle potřeby dítěte, můžeme půjčit i školní.
  • JEDNO OBLEČENÍ MÁME DO TŘÍDY A JINÉ NA ZAHRADU!!!!
  • papírové kapesníky – 2x celý balík
  • ubrousky papírové (role)
  • ubrousky vlhčené

A dále dle pokynu jednotlivých tříd.

A co potřebujeme od Vás?

Především Vaši podporu, pozitivní ladění dítěte na vstup do školky.

Na děti čekají noví kamarádi a paní učitelky, které se na každé dítě těší. Pomohou dětem i Vám zvládnout počáteční nejistotu

Seznamte se učitelkami Vašeho dítěte a důvěřujte jim – jsou to profesionálové. Promluvte si s nimi o možnostech postupné adaptace dítěte – s dítětem ze začátku můžete jít do třídy, dítě může být ve školce jen dvě hodiny apod. Sdělte jím důležité informace a důvěrnosti o dítěti. Vždy informujte o změnách ve zdravotním stavu dítěte. Zahajovací třídní schůzky pro všechny třídy se budou konat v prvním zářijovém týdnu na zahradě mateřské školy a dále ve třídách. Pro snadný a rychlý průběh prosíme přijít na schůzku bez dětí – není možné zajistit hlídání – děkujeme.

Zajímavý článek k tématu:

nakladatelstvi.portal.cz/casopisy/informatorium-3-8/101590/adaptace-ditete-na-materskou-skolu

2. 10. Olívie, Oliver

Zítra: Bohumil
PŘEDŠKOLNÍ DĚTÍ MAJÍ KAŽDÝ TÝDEN HODINU INTENZIVNÍ A INDIVIDUÁLNÍ PŘÍPRAVY NA ŠKOLU.
 PB091579 (1).jpg

20220217_155418.jpg