Úvod > Pro rodiče > Rodiče vítáni

Naše škola je otevřená rodičům a rodiče jsou otevření škole

• S rodiči aktivně komunikujeme. Komunikace je obousměrná a partnerská. Obě strany mají na sebe vzájemně kontakty. Rodiče dostávají vždy všechny potřebné informace – a mají možnost vždy předat důležité informace pracovníkovi mateřské školy
  • Rodiče mají k dispozici informace o tom, co a kdy se ve školce děje-WhatsApp  skupina
  • Poskytujeme rodičům konzultační schůzky.  Pravidelné - o vzdělávacích pokrocích dítěte, mimořádné – při problémech
  • Pořádáme akce pro rodiče v termínech a hodinách, které jim umožní se jich opravdu zúčastnit. Zveme je do školky, aby se aktivně zúčastnili společné aktivity se svým dítětem.
  • Dbáme na to, aby zahájení docházky do mateřské školy bylo pro děti a jejich rodiče příjemnou událostí. Myslíme přitom na potřeby dětí i rodičů a jsme schopni tyto potřeby zohlednit při práci mateřské školy (adaptační období).
  • U „předškoláků“ účinně spolupracujeme s rodiči tak, aby děti přechod na základní školu úspěšně zvládly.
  • Školní vzdělávací program pro předškolní vzdělávání (ŠVP) zpřístupňujeme na webu mateřské školy. Kromě ŠVP zveřejňujeme i další dokumenty, které rodičům pomáhají k dobré orientaci v činnosti školky.
  • Nabízíme rodičům pomoc při zajištění konzultace pedagogicko-psychologického poradce.
  • Rodiče si mohou individuálně dohodnout, jaká konkrétní pravidla bude školka dodržovat při jídle u jejich dítěte
  • Umíme rodičům doporučit logopeda, s nímž spolupracujeme.