27 28
Děti ze třídy Lišky a Veverky- celodenní výlet HISTORYPARK LEDČICE + HORA ŘÍP
Děti ze třídy Sovy a Ježci- celodenní výlet FAJNPARK - CHLUMEC NAD CIDLINOU
Děti ze třídy Zajíčci jdou do FTN na pořad NEMOCNICE PRO MEDVÍDKY
Děti z Veverek jdou do tělocvičny
30 31
Seznam dětí přijatých k předškolnímu vzdělávání od 1.9.2024 je v bloku Pro rodiče, Zápis
1 2
Děti ze třídy Ježci jdou na DOPRAVNÍ HŘIŠTĚ
Besídka třídy Sovy od 16,30 hodin
Děti ze třídy Zajíčci a Žabičky jedou na polodenní výlet do ZOOPARK ZELČÍN. Návrat ve 13,0
8 9
10 11
ZAHRADNÍ SLAVNOST A PASOVÁNÍ PŘEDŠKOLÁKŮ 16,00 - 18,00
Děti ze třídy Lišky a Ježci jdou do divadla Minor na představení TRAMTÁRIE
Besídka pro rodiče ze třídy Žabičky. Začátek v 16,00 hodin
17 18
Děti ze třídy Veverky mají ROZLOUČENÍ SE ŠKOLKOU. Od 16,00 - s rodiči.
19 20
Děti ze třídy Zajíčci a Žáby jdou do divadla Minor na KOUKEJ SVĚT
Děti ze třídy Lišky mají ROZLOUČENÍ SE ŠKOLKOU. Od 16,00 - s rodiči.

Úvod > Naše třídy

Naše třídy

Děti jsou rozdělovány do tříd podle věku. Na tomto rozdělení je postaven celý školní vzdělávací program naší školy a zejména třídní vzdělávací programy. Vzdělávací nabídka tříd je přizpůsobena věku a možnostem dětí. Toto uspořádání se nám při práci s dětmi nejvíce osvědčilo a za daných podmínek (28 dětí ve třídách) umožňuje poskytovat předškolní vzdělávání v nejvyšší kvalitě. Děti projdou během svého vzdělávání v mateřské škole jednotlivými třídami, jejichž vybavení odpovídá dané věkové skupině. Mění se jim prostředí a zařízení tříd a zároveň se rozšiřuje a prohlubuje vzdělávací obsah a nabídka. Zařazování do tříd je ovlivňováno věkovým složením dětí daného školního roku. V rámci personálních podmínek je snaha, aby si stejná dvojice učitelek vzdělávala děti celé tři roky. Dochází tak k dokonalému poznání dětí, pevné citové vazbě dítěte k učitelce, úzké a velmi dobré spolupráci s rodinou na základě oboustranného poznání a k spolupůsobení rodiny a školy na dítě k jeho maximálnímu prospěchu, na základě jeho individuálních možností. Vysoký počet dětí vyvažujeme rozložením pracovní doby pedagogů tak, aby se denně překrývaly minimálně 2,5 hodiny. Princip zařazování dětí do tříd je následující: třída Zajíčci a Žabičky (Velká budova, přízemí) – nejmladší děti. Třída Ježci a Sovy (Velká budova 1. patro) – střední věková skupina. Třídy Veverky a Lišky (Malá budova) – děti s OŠD, předškolní a nejstarší děti.